W: modni ilustrace, Praha, 10/05/18

W: MÓDNÍ ILUSTRACE

Zveme Vás na kurz módní kresby a ilustrace, kde zjistíte, že módní kresba nezachycuje pouze jen krásné modely, ale ilustruje životní styl okolo nás. Seznámíte se podrobněji s nejrůznějšími technikami a postupy módních tvůrců, osvojíte si práci s barvami a materiály, proniknete do světa módy, vytvoříte a zdokonalíte si vlastní stylizovaný rukopis kresby. V neposlední řadě se naučíte orientovat v aktuálních módních tendencích a trendech.

Kurz je určen pro začátečníky (čtvrteční termín) a navazující kurz pro pokročilé (středeční termín). Vhodný jako příprava na přijímací zkoušky.
Možnost individuálních konzultací Vašich dosavadních prací a portfolia.

KDY?

Začínáme 09/05/18 středa (navazující pokročilí) a 10/05/18 čtvrtek (začátečníci), vždy 16  – 18 hodina (celkem 8 lekcí).

KDE?
Inspirativní prostředí naší galerie

Czech Fashion Council
Senovážné náměstí 18
Praha

Cena
3500 CZK

Lektorka MgA. Tereza Otáhalíková

Počet míst je omezen. Rezervujte si to svoje na info@czechfashioncouncil.com, tereza@czechfashioncouncil.com nebo na registrace.

Obsah kurzu:

  • stručná exkurze do světa módní kresby, seznámení s nejvýznamnějšími tvůrci a jejich stylem a technikami, použití ilustrace v mediích
  • teorie barev, jejich kombinace, vyváženost zlatého řezu a kompozice
  • základy figury, proporcí a stylizace postavy, dynamika
  • základy portrétu, vyváženost obličejových proporcí, stínování a vytváření objemu
  • témata módní ilustrace: oděv, módní doplňky, parfémy, ikonické kousky, které v módní ilustraci nesmí chybět
  • techniky akvarelu, tužky, grafických fixů, koláže, kombinované techniky, vzory, experimentální techniky a efekty

Veškeré materiály budou na kurzu k dispozici zdarma spolu s množstvím profesionálních publikací k nahlédnutí od aktuálních časopisů až po odborné knihy  a díla předních světových tvůrců.

IMG_0530 lana Photo 11-04-2018, 23 21 34 (1) portret barva portret single Tereza (13) Tereza (47) Tereza-Vystava-8 Tereza-Vystava-14