Fashion
Talk
Room.

Fashion
Talk

Room
série diskusí a setkávání s významnými českými i zahraničními osobnostmi.
Platforma Fashion Talk Room slouží k otevřenému dialogu a sdílení názorů o klíčových tématech z oblasti módy, umění, designu, průmyslu a obchodu. Díky zaměření na často diskutovaná témata spojená s módním průmyslem, přispívá k odbornému růstu a povědomí o jeho vlivu v Česku a zahraničí.
LINE-H-Space-301

Industry

Fashion
Jewellery
Shoes

Accessories
LINE-H-Space-301

Sector

Design
Art
Craft
Media
LINE-H-Space-301

Connect

Business
Education
Sponsoring
Connect

FTR v číslech.

Pravidelný cyklus rozhovorů a diskusí umožňuje propojení odborníků z praxe společně s designéry a umělci, čímž otevírá cestu k novým perspektivám a trendům nejen v českém měřítku.
Next

35

Ivana Rosová

Online beseda s návrhářkou Ivanou Rosovou o její inspirativní cestě z Dubaje přes Bratislavu až do Prahy. Ivana se zaměřuje na limitované série dámské byznys módy s vysokým řemeslným zpracováním.

Next

34

Markéta Folberová FOLBEUR

Online beseda s Markétou Folberovou, majitelkou značky nejen dámských módních kabelek FOLBEUR. Povídáme si o vzniku "Folberky", italské kůži, dobrém brašnářském řemesle a zamilovaných zákaznicích.

Next

33

Světlana Kulíšková Ruggiero

Online rozhovor o udržitelnosti a zodpovědnosti nejen v módě. Váženým hostem je zakladatelka a vedoucí oděvního oboru Ekotextil design na Střední škole umění a designu v Brně, textilní výtvarnice Světlana Kulíšková.

Next

32

Olo Křížová
&spol.

Móda - potřeba, nebo rozmar? Takto zní hlavní téma besedy v kruhu kreativců, kterými jsou Martin Řezáč, Tereza Otáhalíková, Monika Lörinczová a Mihai Visternicean.

Next

31

Radan Janoš
Jana Siostřonková

Beseda s advokátem Radanem Janošem na téma duševního vlastnictví a ochranných známek rozvedená Janou Siostřonkovou o tipy, jak začlenit ochranu značky do podnikatelského plánu.

Next

30

Andrea Březinová
& spol.

Besedu v Brně s Andreou Březinovou na téma moravský Manchester a jeho otisk v dnešní době. Na ni navazuje Světlana Kulíšková Ruggiero vhledem do smýšlení mladé generace ateliéru Ekotextil design při SŠUD Brno.

Next

29

Olo Křížová

Olo Křížová představuje trendy sezóny SS 18 s preferenci na téma Individualista. Jak se projeví nejen v oděvních kolekcích, ale v celé společnosti. 

Next

28

Jana Chochola

Designérka Jana Chocholáčková vypráví svůj příběh, jak se ze Slovenska dostala do Amsterdamu, kde vystudovala design obuvi. Ve svém ateliéru se věnuje vlastní značce i spolupracím s dalšími designéry.

Next

27

Luise Barsch

Beseda s Luise Barsch v angličtině na téma, kterému se dlouhodobě věnuje: Upcycling in fashion. Představuje systém organizací, osvědčené procesy a následné možnosti upatnění v módním průmyslu.

Next

26

Kateřina Valouchová
WOOLMARK

Kateřina Valouchová, zástupkyně značky Woolmark v České republice, přináší aktuální tendence z vlnařského průmyslu, trendy v přízích, tkaninách i úpletech a představuje nové projekty, do kterých se lze také zapojit.

Next

25

Pavlína Dědičová

Nejen poutavý příběh ženy, která několik let působila v pozici CEO značky Chalayan v Londýně. Pavlína Dědičová přináší zajímavou sondu do reality podnikání světoznámé módní značky.

Next

24

Jakub Jahn
CINÉASTE

Jakub Jahn, umělec a režisér, prezentuje svou filmařskou tvorbu na příkladové studii realizované kampaně pro značku Blažek. Vidíme celý proces od první idee, přes konzultace s marketéry, casting, až po finální uvedení.

Next

23

Aneta Grňáková
Renata Janoušková

Vyprávění dvou kostýmních výtvarnic, které dělí jak oblast jejich působení, tak generační rozdíl. Aneta Grňáková se věnuje převážně divadlu, Renata Janoušková zase zahraničním velkofilmům. Každá nás nechává nahlédnout do strategií tvorby návrhů i procesu finální realizace kostýmů.

Next

22

Monika Drápalová
Sylva Lauerová

Beseda o průniku umění, oděvu a módy. Monika Drápalová vypráví o své spolupráci s malířem Františkem Matouškem, kde je oděv podkladem pro obraz. Sylva Lauerová prezentuje video projektu Klan létajících lidí. Pohyb tanečníka zachycený fotoaparátem Tomáše Picky a doprovázený hudbou Jaroslava Kobilnského.

Next

21

Aneta Gretzová
Oldrich Voyta

Dva mladí lidé vypráví o svých zkušenostech v Couture ateliérech. Jak se dostali k takové příležitosti a jak jejich řemeslné stáže v prestižních módních salonech probíhaly? Aneta sbírala zkušenosti v Paříži u Jean Paul Gaultier a Oldřich v čínském Pekingu ve studiu VO5.

Next

20

Marcela Marín
Světlana Kulíšková

Setkání věnované textilu, prosesu návrhu desénů, výrobě tkanin a koncovému zákazníkovi. Marcela Marín z textilní značky SARTOR se věnuje zejména hedvábným brokátům. Světlana Kulíšková zase záchraně unikátní technologie netkané textilie Art Protis, která vznikla v 50. letech 20. stol. v Brně.

Next

19

Daniel Pošta
ZORYA

Daniel Pošta, polovička šperkařského dua ZORYA, sdílí své postřehy ze zkušeností se zákazníky. Jak reagují na jejich kolekce v různých částech světa a jak doma.

Next

18

Petra Dostálová
Aleš Šeliga

Náplní besedy je módní doplňek. Petra Dostálová - HOLÍK fashion prezentuje kolekce módních rukavic. Aleš Šeliga z designerského dua alešbáry představuje průřez jejich kolekcemi klobouků a fascinátorů i další kooperace s jinými značkami, kterým navrhovali doplňky.

Next

17

Pavlína Louženská
Petra Balvínová

Oblíbené téma marketingu na sociálních sítí uvádí expertka Pavlína Louženská a sdílí určité tipy, jak sociální sítě využívat na propagaci své značky. Petra Balvínová pak provází celým příběhem tvorby identity vlastní značky a jak se v průběhu času vyvíjela z vizuálního i marketingového hlediska.

Next

16

Adam Jech
Denisa Nová
Helena Lukášová

Technologie 3D tisku a její uplatnění v módě. Adam Jech z 3d-mon představuje projekt fashion.stl a realizace vzniklé ve spolupráci s módními designéry. Denisa Nová a výtvarnice Helena Lukášová hovoří o tvorbě módních doplňků, které vznikly experimentováním s 3D technologií. S touto realizací sklízí mezinárodní úspěch.

Next

15

Jaroslav Novotný
Hana Frišonsová

Vizuální identita módních značek. Rozbor loga a jeho význam. Grafik Jaroslav Novotný sdílí příklady z vlastní tvorby. Je tvůrcem loga CFC, nebo Zuzany Kubíčkové. Vedle toho je další silný vizuálním nástroj merchandising obchodů o kterém vypráví designérka Hana Frišonsová, která se této disciplíně věnuje v koncept storu Dušní 3.

Next

14

Mirka Horká
Šimon Kotyk

Pánská módní tvorba Mirky Horké ze řadí mezi mladé progresivní oděvní české značky, které aspirují na stabilní růst. Model Šimon Kotyk sdílí své zkušenosti z modelingu a vypráví vzpomínky na kampaň pro Paul Smith.

Next

13

Goran Tačevski

Jeden z našich nejznámějších reklamních fotografů, který se svou tvorbou podepsal na směřování reklamní a módní fotografie od 90. let 20. století do současnosti.

Next

12

CFC
Olo Křížová

Diskusní panel otevřený všem dotazům z české módní scény a programové náplni CFC. Vy se ptáte a my odpovídáme, nebo společně odpovědi hledáme.

Next

11

Jana Siostřonková
PXS

Jana Siostřonková ukazuje, že i pragmatická část tvorboceny u kreativního podnikatele může být uchopena hravou formou. Peter Susan Šagát prezentuje zásadní tendence v módních trendech sezóny SS15.

Next

10

Olo Křížová
Jindra Jansová
PXS

Speciální edice FTR v rámci Prague Fashion Week. Téma je trendy obecně i vhledy do nadcházejících sezón. Význam a tvorbu trendů vysvětluje Olo Křížová. Jindra Jansová demonstruje, jak se globální trendy zrcadlí v tvorbě malé designerské značky. Peter Susan Šagát vybírá zajímavé aspekty přicházejících trendů.

Next

09

Fashion law II

Martin Leskovjan, Zuzana Šimonovská a Barbora Donathová seznamují s prostředky právní ochrany duševního vlastnictví v módním průmyslu. Módní značky na internetu a spory o domény. Jindřiška Kubelková popisuje vymáhání práv duševního vlastnictví z pohledu Celní správy ČR i s ukázkou zabavených padělků.

Next

08

Donald Potard

Branding - Jak zvýšit sílu módní značky s tajnými pravidly luxusu? Téma přednáší člověk nejpovolanější, Donald Potard, který dlouhá léta vedl značku Jean Paul Gaultier a stojí za mnoha dalšími módními projekty. Silná i vtipná prezentace v rámci MBPFW je nezapomenutelná.

Next

07

Marie Silondi
Denisa Dovalová
E. M. Lawart

Tři designéři a jejich náhled na módní doplněk, jako zásadní součást kolekčního plánu. Marie Silondy a její zkušenosti se šperky. Erik Martin Lawart se věnuje tradičnímu ševcovskému řemeslu. Boty jsou pro něj základ dobře oblečeného muže. Denisa Dovalová vypráví o své stáži u Iris Van Herpen v Holandsku.

Next

06

Dita Petrusová Filipová
Berniece Palaci

Dita Petrusová Filipová sdílí zkušenosti ze svého krejčovského ateliéru Ditafil. Hlavní téma je zaměřeno na řemeslné zpracování, klientský servis, kvalitu textilních materiálů a zbožíznalství obecně.
Berniece Palaci, fotografka módních přehlídek, nás provází fotoreporty z mezinárodních týdnů módy, runway i street style fotografie z módních metropolí i z Prahy.

Next

05

Fashion law I

Martin Leskovjan a Zuzana Šimonovská seznamují s nezbytnými právními základy pro rozjezd podnikání v módním průmyslu.

Next

04

Olga Benešová
Jaroslav Gazda
CHATTY

Tématem je vizuální identita. Grafická designérka Olga Benešová popisuje na příkladech zásady tvorby loga. Vizuální prezentace značky je nedílnou součástí i marketingových strategií, o tom hovoří Jaroslav Gazda. To doplňuje designérské duo CHATTY - Radka Sirková s Annou Tuškovou, kdy na vlastním příběhu vývoje jejich loga vidíme paralelu s vývojem celého brandu.

Next

03

Petra Ptáčková
Jakub Polanka

Fashion Week - Význam fashion weeku pro designéry, módní průmysl i společnost. Diskutujeme s mladou návrhářkou Petrou Ptáčkovou a etablovaným designérem Jakubem Polankou. Oba mají bohaté zkušenosti s domácí platformou i zahraničními fashion weeky, soutěžemi a dalšími prezentacemi.

Next

02

Kamila Boudová
Lucia Jamrichová

Budování značky - Strategický marketing zaměřený na začínající módní značky v České republice.
Náhled z marketingového a udržitelného hlediska Kamily Boudové, která přináší své know how ze studií v Paříži. Lucia Jamrichová vybudovala značku Luciela Taschen s autorskými kolekcemi kabelek, sdílí své zkušenosti z uvedení nové značky na trh.

Next

01

Kateřina Geislerová

Fashion management - Úvod do struktury módního průmyslu u nás, pokus o rekonstrukci funkčního modelu v České republice. Úvodní téma otevírající celé pásmo diskusí přináší Olo Křížová. Na ní navazuje Peter Susan Šagát s hlubším vhledem do strategického zaměření budování značky. Designérka Kateřina Geislerová vypráví příběh zrození vlastní značky v Paříži a její vstup na nový trh v Čechách.

DIVIDER_Arrows

2013–2024.

Během osmi aktivních let projektu Fashion Talk Room jste se mohli setkat s těmito hosty:

Kateřina Geislerová, Peter Susan Šagát, Kamila Boudová, Lucia Jamrichová, Petra Ptáčková, Jakub Polanka, Olga Benešová, Jaroslav Gazda, Radka Sirková a Anna Tušková - CHATTY, Zuzana Šimonovská a Martin Leskovjan, Dita Petrusová Filipová, Berniece Palaci, Marie Silondi, Erik Martin Lawart, Denisa Dovalová, Donald Potard, Barbora Donathová, Jindřiška Kubelková, Jindra Jansová, Jana Siostřonková, Goran Tačevski, Mirka Horká, Šimon Kotyk, Jaroslav Novotný, Hana Frišonsová, Adam Jech, Denisa Nová a Helena Lukášová, Pavlína Louženská, Petra Balvínová, Petra Dostálová - Holík fashion, Aleš Šeliga - alešbáry, Daniel Pošta - Zorya, Marcela Marín - Sartor, Světlana Kulíšková Ruggiero, Aneta Gretzová, Oldrich Voyta, Monika Drápalová, Sylva Lauerová, Renata Janoušková, Aneta Grňáková, Jakub Jahn, Pavlína Dědičová, Kateřina Valouchová - Woolmark, Luise Barsch, Jana Chochola, Olo Křížová, Andrea Březinová, Radan Janoš, Tereza Otáhalíková, Martin Řezáč, Mihai Visternicean, Monika Lörinczová, Markéta Folberová - Folbeur, Ivana Rosová.
DIVIDER_Arrows
Subscribe

To a tailored list of meaningful stories that help fashion designers in Czech Republic to manage their daily challenges at scale.

Your Fashion Story
Start Here.

LINE-H-Space-301

Sector

Design
Art
Craft
Media
LINE-H-Space-301

Industry

Fashion
Jewellery
Accessories
Shoes

LINE-H-Space-301

Hapenings

Weekly Spin
HQ Calling
Calendar
Support
LINE-H-Space-301

Share

Talks Show
Podcast
Shows
Events

LINE-H-Space-301

COnnect

Business
Education
Sponsoring
Mapping
LINE-H-Space-301

Focus

Women
Men
Kids
Pets
LINE-H-Space-301

Navigate

LINE-H-Space-301

Company

Czech Fashion Council
Celetná 558/12
Praha 1
110 00
Czech Republic

LINE-H-Space-301

Company

+420 123 456 789

info@czechfashioncouncil.com

Všechny značky a ochranné známky prezentované na webových stránkách Czech Fashion Council™️ jsou vlastnictvím příslušných společností nebo agentur. Projekty představují spolupráci návrhářů, designérů, stylistů, umělců a jejich iniciativ. Žádný ze zde uvedených projektů nekopírujte ani nezveřejňujte bez písemného souhlasu CFC™️ (případně CFH™️ nebo CFF™️) a/nebo příslušných společností a agentur.

Back to top Arrow
View